Zdrowo i bezpiecznie

W dniu 21 maja 2014r reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w X Międzyszkolnym Konkursie ZDROWO I BEZPIECZNIE, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Drużynę stanowili: Bartosz Czerwiński,  z klasy II, Zachariasz Otsmane z klasy III oraz Iga Makowska z klasy IV. W tym roku konkurs nosił tytuł "WIĘCEJ WIEM - MĄDRZE JEM" i miał na celu ukazanie wartości zdrowia i  kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nie. Uczniowie pod opieką p. Urszuli Buczek mogli pochwalić się w "Szóstce" wiedzą na temat właściwego odżywiania, roli węglowodanów, białek, tłuszczy w naszym organizmie, nieocenionej funkcji wody, czy znajomością piramidy zdrowego żywienia. Poziom wiedzy oceniały m.in. panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, pani pielęgniarka i pani dyrektor SP Nr6. W drugiej części spotkania, uczniowie popisywali się swoją szybkością i sprawnością, rywalizując ze sobą podczas wyścigów i gier, bo przecież ruch to zdrowie.  Zmagania sportowe dostarczyły wielu emocji i radości. Ostatecznie naszym zawodnikom udało się zdobyć  trzecie miejsce, z różnicą zaledwie dwóch punktów do zwycięskiej drużyny gospodarzy. Gratulujemy!