Szkoła Podstawowa

Logo szkoły

im. Kardynała

 

Stefana Wyszyńskiego 

 

Stojadła

 

ul. Południowa 20.

 

05-300 Mińsk Mazowiecki

 

Tel: 025 758-22-46

 

sp.stojadla@minskmazowiecki.pl

 

Mamy III miejsce w ogólnopolskim konkursie

W listopadzie 2013r. nasza szkoła przystąpiła do projektu, zorganizowanego przez Fundację BoWarto. Przedsięwzięcie nosiło tytuł „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas na Tysiąclecia”, a składało się z czterech części: prezentacja multimedialna dla gimnazjalistów, konkurs rysunkowy dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, konkurs na album o kardynale Wyszyńskim dla uczniów klas IV-VI i 2 scenariusze lekcji, opartych na tekstach prymasa jako konkurs dla nauczycieli.

Było nam niezmiernie miło, kiedy dowiedzieliśmy się że prezentacja multimedialna naszej drużyny w składzie: Natalia Główka, Agnieszka Paska i Hubert Rozbicki zajęła III miejsce. Sukces jest tym większy, że projekt miał zasięg ogólnopolski i brało w nim udział około 70 szkół z całego kraju.

Z radością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród, która miała miejsce w Instytucie Prymasa Wyszyńskiego przy świątyni Opatrzności Bożej 18 czerwca 2014r. Spotkanie stało się okazją do przypomnienia młodym ludziom osoby księdza kardynała, a także zwiedzenia podziemi kościoła w budowie. Mieliśmy okazję zobaczyć Panteon Wielkich Polaków, gdzie na chwilę obecną znalazło miejsce ostatniego spoczynku 11 osób.

Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była wcześniejsza wizyta w ogrodach pałacu w Wilanowie, letniej rezydencji polskich królów. Wycieczkowicze mogli podziwiać przepych budowli i piękno jej otoczenia. Ogrody królewskie niedawno zostały poddane renowacji i obecnie cieszą oczy zwiedzających wspaniałymi ogrodami w stylu francuskim czy angielskim. Oddzielną część stanowi ogród różany, w którym mogliśmy zachwycać się nie tylko pięknem kwiatów, ale i ich przecudnym zapachem.

Dobrze, że udało się nam poszerzyć trasę wyjazdu, bo wielu uczestników wycieczki mówiło, że na pewno zachęcą swoich rodziców do niedzielnego wypadu do Wilanowa.

 

W wycieczce brali udział nie tylko laureaci konkursu, ale także osoby, które włączyły się w przygotowanie projektu: Kamila Zgiep, Julia Wysocka, Weronika Sarna, Emilia Zgódka, Milena Paska, Elżbieta Staszel, Kamil Mrówczyński, Aleksandra Płochocka, Aleksandra Makowska, Natalia Woźnica, Mateusz Kaniewski. Koordynatorem projektu była pani Anna Przybysz, ale bez pracy pani Małgorzaty Wisieckiej uczniom na pewno trudno byłoby osiągnąć sukces. Obie panie zorganizowały wyjazd do Warszawy i były opiekunami w czasie wycieczki.

Anna Przybysz