Spotkanie z policjantami

W dniu 5 grudnia 2013 roku oddziały przedszkole odwiedzili specjalni goście pracownicy służb mundurowych POLICJANCI, a byli to: Grażyna Rudnicka, Krzysztof Wysocki oraz starszy sierżant Daniel Niezdropa rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Celem spotkania było wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta, zapoznanie dzieci z przedmiotami codziennego użytku niezbędnymi do pracy w policji oraz podczas przeprowadzania akcji. Jak również zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Policjanci uczulali dzieci przed obcymi dorosłymi, których nie znają.

Policjanci w sposób wyczerpujący odpowiedzieli na wszystkie pytania zadawane przez dzieci, opowiedzieli o swojej pracy oraz zademonstrowali akcesoria policyjne. Duże zainteresowanie wzbudziły kajdanki, pałki a szczególną radość sprawiło przymierzanie czapek, chełmów oraz kamizelek policyjnych. Wiele dzieci przejawiało chęć zostania policjantem w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wych. gr. 6-latki Monika Żołud