Szkoła Podstawowa

Ćwiczenia do pracy w domu

Połącz kropeczki

Zapraszam Cię do zadania w którym poćwiczymy grafomotorykę. Weź do ręki kolorową kredkę, koniecznie w kolorze kropeczek i połącz je ze sobą. Pamiętaj, nie spiesz się, idź wyznaczoną drogą a powstaną z nich  kolorowe figury, fale, kreseczki i zygzaczki. Do dzieła! 

Co tu nie pasuje?

Zadanie dla bystrego przedszkolaka, który umie klasyfikować. Wskaż paluszkiem tą rzecz, która w danym rzędzie nie pasuje do pozostałych. Uzasadnij swój wybór! Jestem pewna, że świetnie sobie poradzisz! Powodzenia:-)

Koloruj z nami

Pokoloruj dokładnie wiosenne zwierzątka według podanego wzoru, a jak potrafisz domaluj słoneczko, trawkę, kwiatek a może listek dla gąsienicy

 

Książki, książeczki...

1. Ładnie tniemy Wytnij elementy układanki po wyznaczonych czarnych liniach i naklej na osobną kartkę, by stworzyć kompletny obrazek - radosną książeczkę.

2. Patrzymy i mówimy Przyjrzyj się uważnie okładkom książek i opowiedz rodzicom o czym one opowiadają? Następnie...

Wyklejanki

Drogie dzieci, znacie już kolorowanki-wyklejanki np. tulipan. Oto kolejne propozycje, które mam nadziej przypadną Wam do gustu. Proszę wyklej kolorowankę w wyznaczonych miejscach - kołeczkach plasteliną lub kuleczkami z bibuły. Nie zapomnij i zrób zdjęcie, które prześlesz do grupowej...