Mały Miś w świecie wielkiej literatury

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W PROJEKCIE „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”- OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ROK SZKOLNY 2019/2020

W roku szkolnym 2019 / 2020 dzieci z grupy 6-latków „a” i „b” pod opieką Pani Moniki Tejchman – koordynator projektu, przystąpili do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci przy współpracy z innymi szkołami, przedszkolami, bibliotekami i innymi instytucjami w całej Polsce i zagranicą.

Całą akcję rozpoczęliśmy od początku września 2019 roku, gdzie dzieciom codziennie po obiedzie była czytana literatura dziecięca. Udało nam się wykonać 3 moduły, a tym samym zdobyć trzy certyfikaty podczas zdalnej edukacji. Pierwszy „Czytające przedszkolaki”, gdzie pomocnikiem przedszkolaków był „Miś Tedi”, który powinien podróżował po domach dzieci ale ze względów wystąpienia w Polsce epidemii covid19 musieliśmy troszkę to zmodyfikować . Dzieci miały za zadanie wybrać ulubionego Misia i przeczytać mu ulubioną książeczkę polskiego autora- bajkę, opowiadanie lub wiersz. Zgodnie z regulaminem projektu uzupełnić dzienniczek i wykonać obrazek dla misia. Najważniejsze jednak było wspólne czytanie misiowi w domu przed snem.

Przy współpracy Rodziców udało nam się wykonać również moduł Zmisiowany Dzień Matematyki oraz Mali Przedsiębiorcy, w którym dzieci miały za zadanie przygotować misiowe liczmany do zadań matematycznych oraz poznać pieniądze oraz ich zastosowanie.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi. Uwieńczeniem pracy dzieci było wręczenie im na koniec roku imiennych certyfikatów uczestnictwa w projekcie „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W przyszłym roku szkolnym podnosimy poprzeczkę i mamy zamiar zrealizować wszystkie moduły projektu.

Opracowała:

Koordynator Monika Tejchman