Realizacja Projektu "Sejm Dzieci i Młodzieży"

W marcu 2015 roku dwie uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w zadaniu rekrutacyjnym do projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”. Tegorocznym zadaniem było zbadanie najbliższej okolicy w celu znalezienia miejsca młodych. Ada i Ola z pomocą Pana Marcina i kilku uczennic klasy III gimnazjum (Oli, Ewy i Emilii) wyruszyły w teren prosząc mieszkańców Mińska o napisanie pocztówki. Razem wyruszyli do parku w Mińsku Mazowieckim i Galerii w Stojadłach, aby poznać opinie mieszkańców.  Wyniki były zaskakujące. Większość pytanych w Stojadłach spędza czas w Mińsku, natomiast mieszkańcy miasta narzekali na brudne ławki w parku, brak ścieżek do biegania czy nawet specjalnych miejsc do wyprowadzania psów (a przynajmniej pojemników z woreczkami na psie nieczystości). Dziewczyny postanowiły to zmienić. Napisały listy do części radnych, do którego załączyły kopie niektórych pocztówek i wykresy przedstawiające wyniki swoich badań. Nadal czekają na oficjalną odpowiedź. Wysłały również list do Miejskiego Domu Kultury, który zarządza parkiem, aby omówić kwestie ewentualnych zmian. Chciałyby na przykład zaplanować happening, podczas którego mieszkańcy razem z nimi malowaliby ławki w parku. Może, kiedy sami coś z nimi zrobią to będą bardziej szanować własność publiczną? Pomysłów jest jeszcze więcej, a o wszystkich możecie się dowiadywać z profilu na Facebooku - wystarczy wpisać Młodzież Zmienia Mińsk!

Życzymy im powodzenia!