Mamo, tato, wolę wodę

Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. My również w roku szkolnym 2019/2020 wzięliśmy udział w tym programie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć w nim udział ponieważ bardzo przypadł do gustu wszystkim przedszkolakom. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w zajęciach i eksperymentach, które wykonaliśmy, chętnie odpowiadali na pytania oraz wyciągali wnioski z doświadczeń. Wszyscy super się bawili a przy tym uczyli jak dbać o środowisko, jak być Eko oraz jak ważna w życiu jest woda oraz jej spożywanie. Wspaniała przygoda i jestem pewna, że w przyszłym roku również przystąpimy do realizacji tego programu.

Do zobaczenia ZDROJKU!!! A tym czasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Miło jest mi poinformować, iż zdobyliśmy certyfikat za realizacje programu w przedszkolu.

Koordynator: Monika Tejchman